Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Rozhledna Borůvka - Hluboká

539 73 Hluboká

Borůvka je již třetí dřevěnou rozhlednou (s kovovým schodištěm a vyhlídkovou plošinou) v oblasti Toulovcových Maštalí. Nachází se jihozápadně od obce Hluboká. Veřejnosti začala sloužit v červnu 2005. Na první pohled zaujme každého návštěvníka svou netradiční konstrukcí. Vychutnáte si z ní pohled na rozmanitou krajinu Českomoravské vrchoviny, Orlických hor, Jeseníků či Krkonoš. celý popis

Borůvka je již třetí dřevěnou rozhlednou (s kovovým schodištěm a vyhlídkovou plošinou) v oblasti Toulovcových Maštalí. Nachází se jihozápadně od obce Hluboká. Veřejnosti začala sloužit v červnu 2005. Na první pohled zaujme každého návštěvníka svou netradiční konstrukcí. Vychutnáte si z ní pohled na rozmanitou krajinu Českomoravské vrchoviny, Orlických hor, Jeseníků či Krkonoš.

O objektu detailněji:

Nápaditá konstrukce nejmladší z rozhleden Toulovcových maštalí vás povznese do výšky 15 metrů a otevře vám kruhový výhled na malebnou krajinu na rozmezí České tabule a Českomoravské vrchoviny. Bystrým hlavám neunikne, že jméno rozhledny souvisí s návrším Borek (Na Borůvčí), na kterém se nachází.

Nenechte si ujít ani návštěvu pískovcových sklepů v nedaleké Zderazi, které ještě počátkem 20. století sloužily jako obydlí i řemeslné dílny méně majetným obyvatelům obce. Na výlet můžete vyrazit také do Pivnické rokle. Zalesněný kaňon s pískovcovými a opukovými skalními převisy a jeskyněmi osloví všechny milovníky přírodních krás a dobrodružství.

Telefon: 469 319 413
E-mail: tic@mastale.cz
Web: https://www.mastale.cz/cs/bor...
GPS: 49°50'24.23"N 16°3'44.96"E
460 m nad mořem


Zpět na informace o objektu
Souřadnice: 
 
 

Informace

Kategorie rozhledna
Certifikáty a členství Turistická známka
Sloh soudobá architektura (100%)
Architektura Rozhledna má tvar hyperboloidu. Konstrukci rozhledny tvoří 12 smrkových klád, které svým postavením vytváří tento tvar.
Služby možnost vstupu se psy, občerstvení, prodej cyklistických a turistických map okolí, prodej drobností a suvenýrů, prodej turistických vizitek, prodej turistických známek, WC
Jazyky personálu český
Akceptované platby hotově české koruny
Rok prvního zpřístupnění 2005
Rok výstavby 2005
Je třeba opravit údaje?
Vzdálenost od parkoviště 0 m (vlastní)
  • kapacita osobní: 4, zdarma
  • kapacita autobusy: 1, zdarma

Prohlídkové trasy / expozice

Otevírací doba
(GMT +2)
  • duben, říjen So, Ne 10:00-16:00
  • květen, červen, září mimo Po 10:00-16:00
  • červenec, srpen mimo Po 10:00-17:00

Před návštěvou objektu doporučujeme si pro jistotu ověřit aktuálnost otvírací doby na webových stránkách objektu či telefonicky u provozovatele.


Poslední prohlídka před uzavřením: 20 min.
Doba prohlídky: 20 min.
Jazyky průvodce (český)
Minimální / maximální počet osob na průvodce 1/50

Dostupnost

Vzdálenost od parkoviště 0 m (vlastní)
  • kapacita osobní: 4, zdarma
  • kapacita autobusy: 1, zdarma
Nejbližší vlakové zastávky
Nejbližší autobusové zastávky
Nejbližší letiště