Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Vyhlídková plošina Nad Doly - Moravská Třebová

571 01 Moravská Třebová

Ocelového schodiště po kterém budete sestupovat 124 schodů, abyste se dostali na vyhlídku. Schodiště se skládá z několika ramen zakotvených do opukového skalního srázu. Z plošiny je pěkný výhled do Moravskotřebovské kotliny. celý popis

Ocelového schodiště po kterém budete sestupovat 124 schodů, abyste se dostali na vyhlídku. Schodiště se skládá z několika ramen zakotvených do opukového skalního srázu. Z plošiny je pěkný výhled do Moravskotřebovské kotliny.

O objektu detailněji:

Oproti tradičním výstupů za výhledy vás na plošině Nad Doly čeká nejprve sestup po více než sto dvaceti schodech. Záhy se vám však otevře zajímavý pohled na svahy Hřebečského hřbetu a pod ním se rozkládající Moravskotřebovskou kotlinu. Vyhlídková plošina tvoří součást Hřebečských důlních stezek a nachází se nedaleko bývalých dolů Josefka, Gerhard a Hugo Karel. Stezky vás zavedou také k sedimenty zbarvenému Rezavému potoku nebo do oblasti zvané Pod Haldou, která nápadně připomíná měsíční krajinu. Na Hřebeč vás dopraví parní vláček, který na 11 kilometrů dlouhou úzkorozchodnou trať vyráží ve vybraných termínech z areálu Průmyslového muzea v Mladějově. Pokud máte rádi technické unikáty, je prohlídka muzea s exponáty silniční, železniční a zemědělské techniky určena právě vám.

GPS: 49°45'59.29"N 16°34'57.51"E
605 m nad mořem


Zpět na informace o objektu
Souřadnice: 
 
 

Informace

Kategorie rozhledna
Je třeba opravit údaje?

Prohlídkové trasy / expozice

Zpřístupnění volně přístupná Přístupnost pro vozíčkáře:  NeMožnost focení:  AnoMožnost videonatáčení:  Ano
Minimální / maximální počet osob na průvodce ?/8

Dostupnost

Nejbližší vlakové zastávky
Nejbližší autobusové zastávky
Nejbližší letiště