Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Rozhledna Strážný vrch - Kunčina

Dřevěná rozhledna s ocelovými prvky ve tvaru výztuže hornické štoly je 17 m vysoká, vyhlídková plošina se nachází ve výšce 14 m a vede k ní 67 schodů. Rozhledna nabízí hezký výhled na severní část Boskovické brázdy s Moravskou Třebovou, Pastviskem, Zábřežskou vrchovinu s Lázkem, část Orlických hor, za příznivého počasí také Králický Sněžník a Podorlicko s Lanškrounem. Rozhledna patří do komplexu Hřebečských důlních stezek. celý popis

Dřevěná rozhledna s ocelovými prvky ve tvaru výztuže hornické štoly je 17 m vysoká, vyhlídková plošina se nachází ve výšce 14 m a vede k ní 67 schodů. Rozhledna nabízí hezký výhled na severní část Boskovické brázdy s Moravskou Třebovou, Pastviskem, Zábřežskou vrchovinu s Lázkem, část Orlických hor, za příznivého počasí také Králický Sněžník a Podorlicko s Lanškrounem. Rozhledna patří do komplexu Hřebečských důlních stezek.

O objektu detailněji:

Součástí Hřebečských důlních stezek je také rozhledna na Strážném vrchu, jejíž konstrukce připomínající těžební věž zrcadlí hornickou historii regionu. Z rozhledny se vám naskytne nádherný výhled na Moravskotřebovskou kotlinu i vzdálenější Orlické hory či Králický Sněžník.

Okolní krajina byla až do 90. let minulého století svědkem hornické činnosti, což dokládá i Průmyslové muzeum v Mladějově, které působí v areálu bývalých šamotových závodů. Vystavuje mnoho unikátních strojů, exponátů zemědělské i silniční techniky a v neposlední řadě parní lokomotivy, které ve vybraných termínech obsluhují výletní jízdy po úzkokolejce z Mladějova na Hřebeč.

GPS: 49°47'10.23"N 16°34'58.15"E
591 m nad mořem


Zpět na informace o objektu
Souřadnice: 
 
 

Informace

Kategorie rozhledna
Certifikáty a členství Turistická známka
Je třeba opravit údaje?

Dostupnost

Nejbližší vlakové zastávky
Nejbližší autobusové zastávky
Nejbližší letiště