Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Toulovcova rozhledna - Jarošovský kopec

569 65 Jarošov

V únoru roku 2002 byla na Jarošovském kopci otevřena první z dřevěných rozhleden v oblasti Toulovcových Maštalí. Dvoupatrová Toulovcova rozhledna je vysoká téměř 16 metrů a na její horní plošinu umístěnou ve výšce 12 metrů vede 60 schodů. Rozhledna nabízí výhled na zvlněnou krajinu Maštalí, za dobré viditelnosti je možné pozorovat Železné hory, Krkonoše, Orlické hory, Králický Sněžník a Jeseníky. celý popis

V únoru roku 2002 byla na Jarošovském kopci otevřena první z dřevěných rozhleden v oblasti Toulovcových Maštalí. Dvoupatrová Toulovcova rozhledna je vysoká téměř 16 metrů a na její horní plošinu umístěnou ve výšce 12 metrů vede 60 schodů. Rozhledna nabízí výhled na zvlněnou krajinu Maštalí, za dobré viditelnosti je možné pozorovat Železné hory, Krkonoše, Orlické hory, Králický Sněžník a Jeseníky.

O objektu detailněji:

Na vrcholu Jarošovského kopce na samém okraji přírodní rezervace Toulovcovy maštale se nachází i stejnojmenná dřevěná rozhledna. Ze dvou vyhlídkových plošin se vám představí pověstmi opředená oblast, kde se mezi skalami, kaňony a roklemi v dávných dobách ukrýval loupeživý rytíř Toulovec. Výhledy do okolní krajiny rámují obrysy Krkonoš, Orlických hor či Jeseníků a na druhé straně i Železných hor a Žďárských vrchů.

Možná zahlédnete i nedaleký rokokový zámek v Nových Hradech, při jehož návštěvě si na své přijde snad každý. Pohádková stavba ukrývá expozici historického nábytku, budova barokní sýpky zase Muzeum motokol a oranžerie Galerii anglických klobouků. Procházka rozlehlými květinovými zahradami, anglickým parkem, přírodním labyrintem nebo okolo obory s jeleny a daňky je pak tou pravou třešničkou na dortu.

Telefon: 469 319 413, 775 339 104
E-mail: tic@mastale.cz
Web: https://www.mastale.cz/cs/tou...
GPS: 49°48'52.22"N 16°9'48.46"E
539 m nad mořem


Zpět na informace o objektu
Souřadnice: 
 
 

Informace

Kategorie rozhledna
Certifikáty a členství Turistická známka
Sloh soudobá architektura (100%)
Služby dětský koutek, možnost vstupu se psy, nářadí pro cyklisty k zapůjčení, občerstvení, prodej cyklistických a turistických map okolí, prodej drobností a suvenýrů, prodej turistických vizitek, prodej turistických známek, WC
Jazyky personálu český
Akceptované platby hotově české koruny
Rok prvního zpřístupnění 2002
Rok výstavby 2002
Rok poslední rekonstrukce 2015
Je třeba opravit údaje?
Vzdálenost od parkoviště 0 m (vlastní)
  • kapacita osobní: 2, zdarma

Prohlídkové trasy / expozice

Otevírací doba
(GMT +2)
  • duben, září, říjen So, Ne, státní a ostatní svátky (dny pracovního klidu) 10:00-16:00
  • květen, červen Po-Ne 10:00-16:00
  • červenec, srpen Po-Ne 10:00-17:00

Před návštěvou objektu doporučujeme si pro jistotu ověřit aktuálnost otvírací doby na webových stránkách objektu či telefonicky u provozovatele.

uzavřeno Právě teď uzavřeno dle otevírací doby
Jazyky průvodce (český)
Minimální / maximální počet osob na průvodce 1/50

Dostupnost

Vzdálenost od parkoviště 0 m (vlastní)
  • kapacita osobní: 2, zdarma
Nejbližší vlakové zastávky
Nejbližší autobusové zastávky
Nejbližší letiště

Akce v objektu

Proběhlé akce

2021

2018

2015

2008