Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Rozhledna Pastýřka - Moravská Třebová

Moravská Třebová

Hrdě tyčící se rozhlednu na Pastvisku (516 m.n.) projektoval Antonín Olšina, který navrhl známou dobře ukrytou rozhlednu Járy Cimrmana v Březové nad Svitavou. Pastýřka je dřevěná věž s ocelovým vřetenovým schodištěm a železobetonovými základy. Výška rozhledny je 27 m, vyhlídková plošina je v 25 metrech. celý popis

Hrdě tyčící se rozhlednu na Pastvisku (516 m.n.) projektoval Antonín Olšina, který navrhl známou dobře ukrytou rozhlednu Járy Cimrmana v Březové nad Svitavou. Pastýřka je dřevěná věž s ocelovým vřetenovým schodištěm a železobetonovými základy. Výška rozhledny je 27 m, vyhlídková plošina je v 25 metrech.

O objektu detailněji:

Soudobá vyhlídková věž na vrchu Pastvisko tyčící se nad Moravskou Třebovou se nachází v místech, kde se už o století zpět kochali výletníci pohledem z rozhledny nesoucí jméno knížete Jana z Lichtenštejna. K Pastýřce vás dovede buď pohodlnější zelená turistická trasa, nebo rychlejší trasa červená. Po zdolání pětadvaceti výškových metrů se vám z vyhlídkové plošiny otevře nejen panorama Moravské Třebové, ale také Hřebečského hřbetu, Orlických hor, Králického Sněžníku či Jeseníků.

Perlou renesanční architektury je nedaleký moravskotřebovský zámek, jehož expozice vás provedou dějinami města. Možná i trochu bát se budete při návštěvě sklepení se středověkou mučírnou a nahlédnout můžete také do tajemství alchymistů. Vědu s příměsí čar a kouzel odhalí zámecká laboratoř mistra Bonaciny.

Web: www.moravskatrebova.cz/cs/tur...
GPS: 49°44'46.24"N 16°39'51.94"E
516 m nad mořem


Zpět na informace o objektu
Souřadnice: 
 
 

Informace

Kategorie rozhledna
Certifikáty a členství Turistická známka
Je třeba opravit údaje?

Prohlídkové trasy / expozice

Zpřístupnění volně přístupná Přístupnost pro vozíčkáře:  NeMožnost focení:  AnoMožnost videonatáčení:  Ano
Jazyky popisky (anglický, český, německý)

Dostupnost

Nejbližší vlakové zastávky
Nejbližší autobusové zastávky
Nejbližší letiště

Akce v objektu

Proběhlé akce

2021

2019

2014

2010

2009