Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyJižní MoravaMoravskoslezskoTřeboňskoUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Červený prodloužený víkend na zámku v Litomyšli

05.09.2017

29. září oslaví celý svět Světový den srdce. Státní zámek Litomyšl zve všechny, kdo chtějí pro to své srdce něco udělat, na procházku a prohlídku ve dnech 28. 9. - 1. 10. 2017. Všichni návštěvníci, kteří budou mít v těchto dnech na sobě alespoň dva kusy červeného oblečení či doplňků, mohou požádat i o vstupenku zdarma.

I malá procházka se počítá! Na 29. září připadá mezinárodní den srdce (World Heart Day). Udělejte něco málo pro to své srdce a během prodlouženého víkendu 28. 9. – 1. 10. 2017 se s námi projděte po zámku v Litomyšli a v jeho zahradách. Všichni návštěvníci, kteří přijdou v tyto čtyři dny navštívit litomyšlský zámek a budou mít na sobě alespoň dva kusy oblečení či doplňků červené barvy, mohou v pokladně požádat o vstup zdarma.

I jen pohled na krásu památky UNESCO Vaše srdce pohladí. Těšíme se na Vás.

Další akce k oslavě World Heart Day na https://www.worldheartday.org

Zámek Litomyšl

Státní zámek Litomyšl je vzácnou ukázkou úpravy italského renesančního paláce pro podmínky zaalpských zemí. Byl postaven v 60. - 80. letech 16. století Vratislavem z Pernštejna jako dar pro milovanou ženu Marii Manrique de Lara. Pernštejnské renesanční sídlo doplnily v 17. a 18. století barokní úpravy provedené dalšími majiteli – Trauttmansdorffy a Waldstein-Wartenbergy, za účasti předních barokních umělců. Unikátem je dochované zámecké rodinné divadlo z roku 1797. V roce 1999 byl zámek zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.

Objekty

Červený prodloužený víkend na zámku v Litomyšli